2015 / 07 / 31

EJOF: rekordai nepadėjo iškovoti medalių

Penktąją Tbilisyje vykstančio Europos jaunimo olimpinio festivalio dieną mūsų sportininkai gerino savo asmeninius ir Lietuvos rekordus, šventė pergales ant tatamio, tačiau medalių neiškovojo. 

Dziudo

Pirmoji ant tatamio žengė Darija Piskunova (svorio kategorija iki 63 kg), imtynininkė kovėsi su Lenkijos atstove Barbara Eva Kulik ir laimėjo pirmąją kovą. Deja, antroje kovoje Darija turėjo pripažinti varžovės iš Turkijos pranašumą, kuriai pralaimėjus kitą kovą, Darija neteko šanso dalyvauti paguodos turnyre ir pasirodymą festivalyje baigė.

Pirmoji kova dziudo imtynininkui Donatui Saboniui (iki 81 kg) buvo sėkminga. Dėl palankių burtų jis varžybas pradėjo iškart antrajame etape, gražiu metimu įveikė varžovą Erwaną Eggermontą iš Liuksemburgo ir pateko į aštuntuką. Antroji kova, kurioje Donatas ėmėsi su olandu Janu Reijntensu, mūsų sportininkui nebuvo pergalinga, tačiau vėliau olandas įveikė savo priešininką ir Donatas gavo dar vieną galimybę išeiti ant tatamio.  Į kovą šį kartą mūsų sportininkas stojo su aukštaūgiu britu Harry Lowelliu Hewittu – dar viena lietuvio pergalė ir iki bronzos medalio teliko įveikti vieną varžovą, vokietį Timą Moritzą Schmidtą. Deja, vokietis buvo stipresnis ir mūsų dziudo imtynininkas liko be apdovanojimo.

Miglė Julija Dudėnaitė (iki 70 kg) per pirmąją kovą įveikė Bosnijos ir Hercegovinos atstovę  Teodorą Božovič, bet antroje kovoje varžovė iš Kroatijos buvo stipresnė. Kroatė įveikė ir varžovę iš Didžiosios Britanijos, todėl Miglė gavo šansą pasirodyti paguodos varžybose. Ji ant tatamio susitiko su lenke ir įrodė savo pranašumą laimėdama. Kitoje kovoje Miglė susitiko su stipria Baltarusijos sportininke Dzijana Žukavec, iškovojo pergalę dar nesibaigus laikui ir stojo į dar vieną dvikovą, šį kartą su graike Nikoleta Sarvanidou. Graikei teko pripažinti lietuvės pranašumą. Kaip ir Donatą, Miglę nuo bronzos medalio teskyrė viena kova – su brite Alicia Shelley Ludford. Tačiau Miglei nepavyko įveikti britės ir pelnyti medalio.

„Abu sportininkai kovėsi tikrai gerai, abu buvo verti medalio, gal pritrūko laimės. Nuovargio ir jaudulio tikrai nebuvo, jaudulys būna tik pirmoje kovoje, o penktoje – tikrai ne, tad gal pritrūko sėkmės. Žinoma abu sportininkai kremtasi, abu, kaip ir mes visi, tikėjosi apdovanojimų,“ – Miglės ir Donato pasirodymą komentavo treneris Ramūnas Žemaitaitis.

Lengvoji atletika

Antrąjį kartą festivalio finale dalyvavo lengvaatletė Agnė Jonkutė. Ketvirtadienį rutulio stūmimo rungtyje užėmusi ketvirtąją vietą, šiandien Agnė į rankas ėmė diską. Agnei įrankį mesti sekėsi geriau nei kvalifikacijoje, diskas geriausiu trečiuoju bandymu nuskriejo 44,53 m ir lengvaatletė vėl buvo ketvirta. Toliausiai (50,43 m) diską numetė ir aukso medalį iškovojo Moldovos atstovė Alexandra Emilianova.

„Galėjau pasirodyti ir geriau,bet kažkiek šlubavo technika. Viena paguoda – pasirodžiau daug geriau nei kvalifikacijoje. Vėl ketvirta, bet rezultatas tenkina. Jaudinausi labiau negu vakar, nes po pirmų trijų bandymų buvau trečioje pozicijoje, o kai mane aplenkė, pradėjau galvoti ne apie techniką, o kaip greičiau susigrąžinti prarastą poziciją,“ – įspūdžiais dalinosi Lietuvos rinktinės kapitonė A.Jonkutė.

Plaukimas

Rokas Juozelskis ir Paulius Martinkėnas plaukė 200 m nugara. Rokas distanciją įveikė per 2 min. 5,61 sek., pagerino savo asmeninį rekordą (2 min. 5,77 sek.), bendroje įskaitoje buvo penktas ir pateko į finalą. Paulius tą pačią distanciją nuplaukė per 2 min. 11,95 sek. ir liko už finalo ribos. Finale Rokas finišavo per 2 min. 8,54 sek ir užėmė 7-ąją vietą.

Kotryna Teterevkova ir Gabija Zavackytė 200 m plaukė krūtine. Abi merginos finalo nepasiekė, Gabiją nuo finalo ribos teskyrė viena šimtoji sekundės, ji distancija įveikė per 2 min. 39,71 sek. ir finišavo 9-a, Kotryna – per 2 min. 43,46 sek. Abi plaukikės pagerino savo asmeninius rekordus.  

4x100 m kombinuotoje estafetėje Lietuvos rekordus gerino ir vaikinų, ir merginų komandos, tačiau iki finalo atsiyrė tik vaikinai – Rokas Juozelskis, Erikas Kapočius, Paulius Martinkėnas ir Darijus Astrauskas. Distanciją įveikę per 3 min. 54,57 sek. vaikinai finišavo 8-i ir pagerino Lietuvos rekordą iki 17 m., tačiau finale plaukikai užėmė tik 7-ąją vietą.

Estafetę plaukusios Gabija Mankauskaitė, Kotryna Teterevkova, Ieva Jacevičiūtė ir Gabija Zavackytė finišavo per 4 min. 34,43 sek. ir taip pat pagerino Lietuvos rekordą iki 15 m., tačiau į finalą nepateko.

DSC 5854
DSC 5812
DSC 5923
DSC 5808
DSC 5955
DSC 6109
DSC 6130
DSC 5998
DSC 6120
DSC 6146
DSC 6431
DSC 6376
DSC 6359
DSC 6438
DSC 6389
DSC 6012
DSC 6223
DSC 5950


Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas