2015 / 08 / 01

EJOF: per žingsnį nuo medalių

Paskutinę Europos jaunimo olimpinio festivalio dieną kovo du Lietuvos dziudo imtynininkai ir lengvaatletė, ieties metikė Lina Surgėlaitė, kuri pasirodė finale. Mūsų sportininkai kovėsi šauniai, tačiau sėkmė nuo jų nusisuko – dziudo imtynininkai priartėjo prie bronzos medalių, tačiau pasiekti pergalėms lemiamose kovose jiems nepavyko.  

Tbilisio dziudo akademijoje vykusių varžybų svorio kategorijoje iki 90 kg Antanas Kmieliauskas pirmoje kovoje susitiko su Vokietijos atstovu Vladislavu Gavrilovu. Kova nebuvo lengva, tačiau keturias minutes trunkančiai akistatai įpusėjus, Antanas vieną po kito atliko du metimus ir dvikovą užbaigė pergale.

Kitoje kovoje Antanas ant tatamio išėjo kartu su olandu Simeonu Catharina. Likus 11 sek. iki pabaigos nei vienas kovotojas neturėjo taško, o Antano sąskaitoje jau buvo trys baudos taškai. Teisėjas nusprendė pergalę skirti lietuvio varžovui. Vėliau olandas iškovojo pergalę prieš šveicarą Lucą Bryaną Heitzą ir suteikė šansą Antanui varžytis toliau.

Pirmoje paguodos dvikovoje Antanas susitiko su olando nugalėtu šveicaru L.B.Heitzu ir kiek daugiau nei po minutės, kai imtis buvo likusios 2 min. 51 sek., aidint į salę susirinkusių lietuvių ovacijoms buvo paskelbtas nugalėtoju ir gavo progą rungtis toliau.

Kitas Antano varžovas buvo Izraelio sportininkas Almogas Louzounas. Lietuvis užtikrintai įveikė priešininką ir stojo į lemiamą kovą dėl bronzos medalio su ukrainiečiu Oleksijumi Babenka. Deja, ukrainietis buvo stipresnis ir medalis atiteko jam.

Sunkiasvoris Aleksas Molodeckis (per 90 kg) varžybas iš karto pradėjo šešioliktuke ir ėmėsi su bulgaru Ventsislavu Hristovu. Iš pradžių atrodęs nepajudinamas lyg uola Aleksas turėjo gerokai pakovoti dėl pergalės. Abu dziudo imtynininkai rinko baudos taškus. Bulgarui teisėjas jų skyrė 3, Aleksui – 2. Visą laiką atidžiai klausęs trenerio patarimų Aleksas likus minutei iki pabaigos pelnė pirmąjį tašką, o kovos pabaigoje pelnė antrąjį ir laimėjo.

Antroje kovoje Aleksas turėjo pripažinti austro Stephano Hegyi pranašumą - akistata baigėsi jau po minutės. Tačiau Aleksas turėjo dar vieną šansą – paguodos kovą, kurioje susitiko su prancūzu Tanou Keita. Varžovą iš Pracūzijos Aleksas įveikė greitai, kiek daugiau nei po minutės ir žengė žingsnį medalio link – stojo į mūšį dėl bronzos su baltarusiu Jagoru Kucharenka. Deja, kovos pradžioje tvirtai laikęsis lietuvis turėjo pripažinti varžovo pranašumą ir pasirodymą festivalyje baigė nepelnęs apdovanojimo.

Lengvaatletė Lina Surgėlaitė finale pasirodė geriau negu kvalifikacijoje. Ietį sportininkė numetė 42,63 m (kvalifikacijoje – 40,78 m) ir užėmė 10-ąją vietą.

DSC 7124
DSC 7383
DSC 7148
DSC 7094
DSC 7353
DSC 7365
DSC 7255
DSC 7331
DSC 7537
DSC 7498
DSC 7386
DSC 7610
DSC 7635
DSC 7552
DSC 7121
DSC 7086
DSC 7153


Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas