2015 / 07 / 26

EJOF – didžiausias renginys Gruzijos istorijoje

Gruzijos sostinėje Tbilisyje šiandien bus iškilmingai atidarytas Europos jaunimo olimpinis festivalis (EJOF). Festivalyje dalyvauja Lietuvos delegacija. 8 val. ryto pirmajame susirinkime susitiko 50-ies šalių delegacijų misijų vadovai.

Europos olimpinių komitetų (EOC) koordinacinės komisijos pirmininkas Josef Liba pabrėžė, kad EJOF yra didžiausias renginys Gruzijos istorijoje – pirmą kartą į Tbilisį susirinko delegacijos iš viso senojo žemyno.

„Kai buvo priimtas sprendimas festivalį organizuoti Tbilisyje, čia beveik nebuvo reikalingos infrastruktūros. Per ketverius metus su Gruzijos vyriausybės pagalba pavyko padaryti neįtikėtinai daug – buvo sukurta visa reikalinga infrastruktūra, iškilo naujos arenos,“ – pasakojo J.Liba.

Organizatorių duomenimis festivalyje dalyvauja 3320 žmonės: 2334 sportininkai, 86 administracijos darbuotojai, 651 komandų vadovas, 143 medikai, 24 nacionalinių olimpinių komitetų atstovai spaudai ir 83 misijų vadovai su pavaduotojais.

Koordinacinės komisijos pirmininkas paminėjo įdomų faktą – prašymą transporto leidimui į rankinio ir dviračių varžybas buvo pateikęs ir festivalyje nedalyvaujantis Vatikanas, tačiau vėliau leidimo gavimo procedūros nepratęsė, tad festivalio organizatoriams beliko spėlioti, kas iš Vatikano atstovų svarstė galimybę atvykti į Tbilisį.

Susirinkime didžiausias dėmesys buvo skirtas 20 val. vietos laiku (19 val. Lietuvos laiku) prasidėsiančiai atidarymo ceremonijai. Atidarymo renginys sulaukė didelio visuomenės ir politikų dėmesio. Visi bilietai į renginį, kuris vyks 20 tūkst. vietų stadione, yra parduoti. Ceremonija truks dvi valandas, joje dalyvaus ir 45 jaunieji sportininkai iš Lietuvos, juos lydės treneriai ir misijos vadovai. Lietuvos vėliavą sportininkų eisenoje neš komandos kapitonė lengvaatletė Agnė Jonkutė.

Rytoj pirmieji startai laukia mūsų lengvaatlečių, plaukikų ir tenisininkų.

Tbilisis kaimelis susirinkimai 5 of 14
Tbilisis kaimelis susirinkimai 9 of 14
Tbilisis kaimelis susirinkimai 6 of 14
Tbilisis kaimelis susirinkimai 8 of 14


Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas