2015 / 02 / 14

Druskininkus sudrebino žiemos sporto šventė

„LTeam“ žiemos olimpinis festivalis Druskininkų gyventojus ir kurorto svečius pakvietė iš arčiau susipažinti bei išbandyti populiariausias žiemos sporto šakas. Savo jėgas ant ledo bei sniego pademonstravo ir garsūs šalies atletai. Antrus metus rengiamas festivalis populiarina sportą ir fizinį aktyvumą šaltuoju metų laiku. Renginio lankytojai galėjo išbandyti daugybę skirtingų žiemos sporto šakų, pramogų ir rungčių, pritaikytų visoms amžiaus grupėms.

druskininkai ciuozejai2

Jaunieji čiuožėjai

Festivalis Druskininkuose buvo pradėtas atidarymo švente Vilniaus alėjoje – simbolinę renginio ugnį uždegė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas. Jie džiaugėsi saulėtu oru ir apgailestavo, kad Druskininkuose nėra sniego, todėl slidininkai gali varžytis tik „Snow arenoje“ ir greta jos įrengtoje kalnų slidinėjimo trasoje. Į šventę buvo atvykęs ir Baltarusijos olimpinio komiteto viceprezidentas Maksimas Ryženkovas.

druskininkai daina su baltarusiu

D.Gudzinevičiūtė ir BOK viceprezidentas M.Ryženkovas

Kol nemaža dalis Lietuvos šurmuliavo Užgavėnių šventėse šaukdamiesi pavasario, iš visos Lietuvos suvažiavę žiemos sporto mėgėjai ir druskininkiečiai mėgavosi žiemiškais malonumais. Vieni šliuožė slidėmis bei snieglentėmis, kiti smaginosi ant ledo, o panorėjusieji ramesnės fizinės veiklos galėjo rinktis šiaurietiškąjį ėjimą. Nemaža dalis rungčių vyko ant užšąlusio Druskonio ežero ledo. Čia renginio organizatoriai, padedami Druskininkų savivaldybės, įrengė čiuožyklą su ledo ritulio bortais.

Žiūrovai ne tik stebėjo iš šalies, bet ir patys noriai dalyvavo akmenslyčio varžybose. Jose puikiai pasirodė tituluotas Lietuvos irkluotojas, olimpietis Egidijus Balčiūnas. Baidarininkas šyptelėjo, kad paprastai jam tenka sportuoti neužšalusiame vandenyje, tad rungtys ant ežero ledo buvo visiškai nauja patirtis. Šią sporto šaką išbandė ir daugiau garsių vasaros sporto šakų atstovų bei garbingų svečių.

druskinikai begimo startas

Žiemos olimpinės mylios startas

Druskonio ežero ledo tvirtumą išbandė viena garsiausių Lietuvos ledo ritulio komandų „Hockey Punks“, surengusi parodomąsias varžybas. Daug įspūdžių šventės svečiams paliko ir mažieji greitojo čiuožimo atstovai, pasinaudoję išskirtine proga ištrūkti iš arenos ir susirungti ant ledo po atviru dangumi. Beje, ant ledo pasirodė ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Plojimų susilaukė dailiojo čiuožimo mėgėjos.

Dailusis čiuožimas ant Druskonio ežero ledo

„Galbūt šiek tiek trūko sniego, tačiau diena buvo nuostabi, saulėta, tad labai džiaugiamės su „LTeam“ žiemos olimpiniu festivaliu atvykę į Druskininkus. Visi panorėjusieji turėjo progų pasižiūrėti, iš arčiau susipažinti su žiemos sporto šakomis ir netgi dalyvauti patikusiose rungtyse. Šitaip siekiame prisidėti prie jų populiarinimo ir gyventojų aktyvumo, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

druskininkai kalnu slides

Kalnų slidinėjimo trasoje

Žiemos sporto dvasią pajuto ir beveik 300 šimtai bėgikų. Jie lenktyniavo Druskininkų gatvėmis įveikdami 5 ir 10 km bei pirmąkart surengtoje žiemos Olimpinės mylios distancijoje (1988 metrai). Pastarąjį atstumą žymintys skaičiai simbolizuoja 1988 metus, kuomet buvo atkurtas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Savo varžybas, kuriose dalyvavo per šimtą sportininkų, surengė orentacinio sporto mėgėjai.

Bėgimo entuziastai turėjo unikalią progą pasivaržyti su pajėgiausiais šalies bėgikais. Pirmieji savo distancijose finišavo Valdas Dopolskas ir Živilė Balčiūnaitė.

„Labai smagu tapti istorijos dalimi“, – po žiemiško bėgimo džiaugėsi geriausią Lietuvos sezono rezultatą maratono rungtyje pernai pasiekęs V. Dopolskas.

Renginį vainikavo Lietuvos mokyklų žaidynių žiemos sporto šakų varžybų finalas. Druskininkų „Snow Arenos“ lauko trasoje kalnų slidinėjimo rungtyje slidėmis ir snieglentėmis varžėsi apie 150 moksleivių.

„Renginys pasisekė. Džiugino nuostabus oras, – antrąkart įvykusį „LTeam“ žiemos olimpinį festivalį įvertino Lietuvos olimpinio fondo direktorius Vitalijus Vasiliauskas. – Tai buvo puiki proga turiningai praleisti dieną mėgaujantis žiemos sportu ir kitaip pramogaujant. Taip pat džiugina šiemet pirmąkart pateikta naujiena – Lietuvos mokyklų žaidynių žiemos finalinis etapas. Moksleiviai įrodė, kad žiemos sporte turime išties puikų talentų, kurie neabejotinai taps „LTeam“ nariais.“

dalyviai druskininkai 1

dalyviai druskininkai

dalyviai druskininkai2

druskininkai dalyviai3

druskininkai apdovanojimas

druskininkai apdovanojimas arenos vadui

Padėka "Snow" arenos vadovui A.Stasiukynui

druskininkai vaida gera

Aktyvūs festivalio dalyviaiPartneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas