2017 / 05 / 05

Diskusija apie Sporto įstatymą

Gegužės 4 dieną Lietuvos tautinis olimpinis komitetas inicijavo atvirą diskusiją su žiniasklaidos atstovais apie naujo Kūno kultūros ir sporto įstatymo projektą.

LR Seimas gegužės 30 dieną svarstys Kūno kultūros ir sporto įstatymo pataisas, kurios sukėlė didelį atgarsį sporto visuomenėje. Pataisoms nepritaria didžioji dalis Lietuvos sporto bendruomenės, įskaitant Lietuvos tautinį olimpinį komitetą (LTOK), Lietuvos parolimpinį komitetą (LPOK), geriausius šalies sportininkus, trenerius bei sporto specialistus.

Apie naują įstatymą ir jo spragas ketvirtadienį LTOK būstinėje kalbėjosi LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, LPOK prezidentas Mindaugas Bilius, olimpinis bronzos medalininkas baidarininkas Aurimas Lankas ir Šiaulių savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pažymėjo, kad įstatymą rengusiai darbo grupei daugybę kartų buvo pateikti siūlymai, kaip reikėtų jį tobulinti, tačiau į jas dažniausiai nebūdavo atsižvelgiama. Šiai minčiai pritarė ir naujasis LPOK prezidentas Mindaugas Bilius, kurio nuomone, įstatymas įteisina didžiulę atskirtį tarp sveikųjų ir neįgaliųjų sportininkų, nors politikų buvo žadama tokį skirstymą į kategorijas panaikinti.

Olimpinis prizininkas Aurimas Lankas pasisakė prieš rentų sportininkams sumažinimą, taip pat aštriai kritikavo įstatymo punktą, pagal kurį premijų nebegaus sportininkus aptarnaujantis personalas - masažuotojai, kineziterapeutai. Šiaulių savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas teigė, jog savivaldybėms didelį nerimą kelia tai, kad įstatyme kalbama tik apie švietimo įstaigas, o jame neatsirado vietos sportinio ugdymo centrams.Partneriai

4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas