2015 / 06 / 09

Baku dienoraštis: misija įsikūrė

Baku – saulėtas, vėjuotas, žaidynių dvasia alsuojantis miestas. Reklaminiai stendai, tiltai, autobusų stotelės ir net degalinės papuoštos ryškia žaidynių simbolika. Azerbaidžano sostinėje, Europos žaidynių sportininkų kaimelyje Lietuvos misija jau laukia atvykstančių sportininkų. Kokių dar šalių delegacijos jau įsikūrė sužinoti nesudėtinga – apie tai praneša vėliavomis papuošti kaimelio pastatų balkonai. Tiesa, sportininkų kaimelyje kol kas nedaug, bet per ateinančias dienas gyventojų turėtų pagausėti.

Lietuvos delegacija gyvens viename name su estais, rumunais ir lenkais. Sportininkai įsikurs erdviuose, 3-4 kambarių butuose su bendra svetaine, kambariuose gyvens po 2-3 žmones. Kiekvienas atvykęs kambaryje randa lauknešėlį su būtiniausiomis higienos priemonėmis ir sužino, kad išvažiuodamas lauktuvių galės parsivežti spalvingą lovos užtiesalą. Kaimelyje veikia sporto klubas, baseinas ir dvi valgyklos. Mažesnėje jų –nacionaliniai patiekalai iš kurių mums žinomas tik plovas, vietinių patiekalų pavadinimai lietuviams labai sunkiai įsimenami. Laisvalaikiui įrengtos poilsio zonos, čia galima įgriūti į sėdmaišį, pažiūrėti televizorių, pažaisti kompiuterinį žaidimą ar išgerti kavos su kolegomis. Žaidynių suvenyrų parduotuvė veikia čia pat, o prireikus kaimelio grožio salone galima pasidaryti naują šukuoseną.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, kaip ir kiti komitetai, turi savo būstinę su darbo erdve, susitikimų kambariu ir trimis medikų kabinetais. Čia nuolatos dirba LTOK darbuotojai: misijos vadovas Einius Petkus, jo pavaduotojos Lina Vaisetaitė, Vita Balsytė ir atstovė spaudai Goda Smilingytė. Jiems talkina labai paslaugūs ir geranoriški savanoriai.

„Šiandien į Baku senamiestį atkeliaus žaidynių deglas, rytoj atsidaro baidarininkų ir kanojininkų kaimelis, poryt vyksiančioje sportininkų sutikimo šventėje dalyvaus Europos olimpinių komitetų prezidentas Patrick Hickey. Šiąnakt atvyksta mūsų imtynininkai ir boksininkai, juos pasitiksime oro uoste, tad nors žaidynės neprasidėjo, misijai veiklos netrūksta“, - pasakoja Einius Petkus.

Atvykstančius sportininkus oro uoste pirmiausiai pasitinka žaidynių organizatoriai, sutvarko akreditacijas, pasirūpina bagažu ir palydi į autobusą, kuris atveža juos į kaimelį. Vietoje atletus pasitiks misijos atstovai, palydės į kambarius ir aprodys kaimelį.

Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook paskyroje fb.com/olimpiniskomitetas

Baku 1 of 1 2
Baku 2 of 5
Baku 17 of 33
Baku 8 of 33
Baku 20 of 33
Baku 25 of 33
Baku 4 of 33
Baku 1 of 1
Baku 6 of 33


Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas